Další zprávy

Další zprávy




2016


10. 12. Milena Hauserová: Rybníky – nahlédnutí do minulých podob krajiny
2. 12. Oldřich Ševčík: Česká architektura 60.–70. let a její evropský kontext
25. 11. Jan Hendrych: Italské historické zahrady
18. 11. Petr Hrůša: Architektonické dílo
10. 11. vyhlášení výsledků sedmého ročníku Ceny Břetislava Štorma
4. 11. Renata Klímová: Praha nepostavená
2. 11. Michael Rykl: Panský dům v Týnci nad Labem, vzestupy a úpadky jednoho domu
21. 10. Martin Mádl: Techniky barokních nástěnných maleb dle dobové literatury
20. 4. Oldřich Ševčík: Architektura Německa 1930 – 1943.
12. 4. Martin Krummholz: Dispozice raně-novověkých zámků a paláců
7. 4. Milena Hauserová: Památka: trochu jiný pohled na staré téma
30. 3. Martin Mádl: Techniky barokních nástěnných maleb v dobové literatuře II
25. 3. Dokument žatecké televize o výstavě prací studentů fakulty architektury ČVUT Praha  Žatci
23. 3. Rostislav Švácha: Památková ochrana poválečné architektury
15. 3. Vladimír Soukenka: Expo – prezentace a performace
8. 3. Richard Biegel: Francouzská architektura 16. století
7. 3. Ivan P. Muchka: Konverze letohrádku Hvězda pro vojenské účely na konci 18. století
27. 1. Pomůcka pro používání základních historických map

2015


12. 10. Památky 2015 ZS – program
12. 10. Radim Urbánek: Bez vody není život, bez cesty není obchod
23. 6. Pozvánka na vyhlášení výsledků ceny Břetislava Štorma a seznam nominací
10. 6. Změna konzultací Ing. arch. Jana Pešty
29. 5. Den otevřených podstávkových domů v Merbolticích
22. 4. Vít Mlázovský: Rekonstrukce jeřábu z doby Václava IV. a jeho praktické využití ve 21. století
8. 4. Jan Hendrych: Aleje v historické krajině
1. 4. Václav Girsa: Dva hrady, dva přístupy, dvě provokace
25. 3. Radim Urbánek: Od kováren po sušárny aneb technické zázemí české vesnice
18. 3. Pavel Jerie: Kámen přírodní a limitovaný aneb obnova pláště Národního divadla
7. 3. Matúš Dulla: Lázeňská architektura dnes

2014


10. 12. Milena Hauserová: Nejstarší luteránský kostel v Čechách
2. 12. Patrik Hoffman: Konverze uhelného mlýna v Libčicích nad Vltavou
19. 11. Petr Vorlík, Martin Pospíšil: Thermal v Karlových Varech – moderna v sevření romantismu
19. 11. Památky 2014 změna programu
12. 11. Michael Rykl a kol.: Stavebně historický průzkum zámku Chvatěruby
9. 11. Ivan Houska: Eliščin pramen – restaurování kovové kašny v Poděbradech
29. 10. Pavel Huml, Jiří Vaníček: Chrám chmele a piva v Žatci
15. 9. Jan PeŠta: Stavebně historický průzkum kostela sv. Jiří ve Velvarech
10. 9. Jiří Opočenský, Štěpán Valouch: Renovace – rekonstrukce – novostavba
9. 10. Památky 2014 ZS
8. 10. Lapidarius
8. 10. Veletrh Památky 2014
21. 7. Cena Břetislava Štorma: vyhlášení výsledků
25. 9. Proměny historické architektury venkova
20. 6. Cena Břetislava Štorma: nominace a pozvánka na vyhlášení výsledků
1. 6. Fotografie z 1. běhu II. ročníku Letní školy památkové technologie
28. 5. Letní škola památkové technologie na Broumovsku
16. 4. Ivan Houska: Čechův most – restaurování mýtných domků a jejich sochařské výzdoby
9. 4. Radim Urbánek: Mlýny a vývoj českého mlynářství
2. 4. Jan Pešta: Malá i velká tajemství hradu Sádek
27. 3. Petr Hájek: Kontext – přednáška o kontextu nejen v architektuře
19. 3. Matúš Dulla: Nechcené dedičstvo: pamiatková ochrana architektúry minulého storočia
15. 3. Horní Jiřetín: konference
14. 3. Další barbarský čin – Rustonka zbourána!
12. 3. Milena Hauserová: Historická krajina Černokostelecka
5. 3. Tomáš Efler: Rehabilitace klášterního pivovaru v Plasích
25. 2. Jan Soukup: Techmania Plzeň
30. 1. Nominace projektů na Cenu Břetislava Štorma
30. 1. Informace o změnách ústavu

2013


9. 12. Oznámení – vedoucí druhého ateliéru Úpp
28. 11. Vlado Milunić – Love story a příběh bez morálky
20. 11. Šafer Hájek architekti – Tehdy a teď
13. 11. Možnosti financování kulturního dědictví 2
13. 11. Richard Biegel – Nové ve starém
11. 11. Petr Hájek – Intervence
31. 10. Michael Rykl – Anatomie domu
24. 10. Další fotografie ze semináře na Broumovsku
22. 10. Exkurze na hrad Švihov
22. 10. Kulturní krajina Broumovska a autentické památky v ní
16. 10. Matúš Dulla: Omyly a prohry architekta Jurkoviče
9. 10. Kateřina Bečková: Bourat či nebourat?
9. 10. Památky 2013 ZS: harmonogram
2. 10. Historické omítky – nová publikace
17. 9. Seminář Možnosti financování kulturního dědictví
17. 9. Seminář Kulturní krajina Broumovska a autentické památky v ní
17. 9. Historická kulturní krajina Petrovicka – exkurze
17. 9. Mezioborový veletrh Památky
13. 9. Aktuality ateliéru Girsa
10. 9. Memorandum: zateplování
1. 7. Cena Břetislava Štorma, tisková zpráva
11. 6. Cena Břetislava Štorma, vyhlášení výsledků
17. 4. Matúš Dulla: Omyly a prohry architekta Jurkoviče
12. 4. Ladislav Lábus: Renovace, rekonstrukce, stavby v historickém i nehistorickém prostředí
4. 4. Václav Girsa: Konzervace jižního průčelí Horního hradu v Českém Krumlově
27. 3. Vít Mlázovský: Rekonstrukce jeřábu z doby Václava IV
26. 3. Zpráva o výsledcích soutěže Železniční muzeum v Praze
21. 3. Ivan Houska: Restaurování sochy Jana Žižky na Vítkově
19. 3. Březen = měsíc knihy
13. 3. Pavel Slavko: Zámecké barokní divadlo v Českém Krumlově
7. 3. Kateřina Bečková: Architekti v roli ochránců památek
7. 3. Vernisáž výstavy: Železniční muzeum v Praze
26. 2. Pavel Jerie: Restaurování exteriéru chrámu sv. Barbory v Kutné hoře
26. 2. Památky 2013: program
17. 1. Zpráva o křtu sborníku Historická zkušenost a udržitelný rozvoj v architektuře
17. 1. Zpráva o kolokviu "Historické hodnoty krajiny"

2012


17. 12. Křest – Historická zkušenost v architektuře a udržitelný rozvoj
5. 12. Exkurze Kadaň – františkánský klášter, město
29. 11. Památky 2012: Ostrov zastaveného času – průzkum českých vesnic v Banátu
21. 11. M. Hauserová: Počátky Havelského města
16. 11. P. Jerie: Restaurování chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře
9. 11. J. Soukup: Obnova františkánského kláštera v Plzni
5. 11. diskusní kolokvium: Historické hodnoty krajiny
1. 11. M. Cikán: Bastion XXXI U Božích Muk
10. 10. Zpráva z exkurze Klenby v západních Čechách
24. 10. Veletrh Památky
24. 10. P. Vorlík: Vysílač na Ještědu, ohrožená ikona
19. 10. J. Roos: Transformace jako architektonické zadání
19. 10. Aktualizovaný harmonogram cyklu Památky 2012
9. 10. K. Bečková: Pražská asanace
2. 10. Zemřel profesor Tomáš Durdík
28. 9. Harmonogram přednáškového cyklu Památky 2012
5. 9. Ateliér Girsa – termíny schůzek a nová zadání
1. 7. Čtvrtý ročník Ceny Břetislava Štorma uzavřen vyhlášením vítěze!
13. 6. Exkurze: Klenby v západních Čechách, stavba, oprava, obnova
8. 6. Cena Břetislava Štorma – vyhlášení výsledků
3. 6. Modul Památková péče
3. 6. Zájezd do Zhořelce
20. 5. Fotografie z exkurze "Historicé proměny krajiny"
15. 5. Výhrady ke koncepci NPÚ
19. 4. Harmonogram exkurze Historické proměny krajiny
19. 4. Hauserová: František Bílek
19. 4. Memorandum účastníků konference Tradiční řemesla v památkové péči
13. 4. Nová letní scéna v Českém Krumlově: výstava návrhů soutěže
10. 4. Dulla: Tri ruiny modernej architektúry
3. 4. Gregorová: Geneze obnovy Bratislavského hradu
3. 4. Exkurze Historické proměny krajiny
28. 3. Mlázovský: Vyšetření geometrie kleneb kostela v Sedlci
28. 3. Profesor Jiří Škabrada odešel do důchodu
25. 3. Zpráva o Vyhlášení výsledků: Nová letní scéna v Č. Krumlově
21. 3. Soukup: Transformace kláštera Nového Dvora
14. 3. Prouza, Berková: Pivovar Lobeč
13. 3. Zpráva: Historická zkušenost v architektuře a udržitelný rozvoj
13. 3. Vyhlášení výsledků: Nová letní scéna v Č. Krumlově
8. 3. Hauserová: Kaple hradu Křivoklátu
5. 3. Týden s Pavlem Janákem
1. 3. P. Černo: Kuwait Towers
15. 2. konference OBNOVA PAMÁTEK 2012
16. 1. Elektronická skripta Památková péče II

Ústav památkové péče (15114)

166 34 Praha 6, Thákurova 7

tel., fax: 224 354 842, 224 354 841